HASAN ERGE EYVAH, EYVAH DEDİM!
Yazı Detayı
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 14:26
 
EYVAH, EYVAH DEDİM!
HASAN ERGE
 
 

 

Sayın Erdoğan darbeli matkap kullanıyor ana maksadı uyandırmak!

(Biraz Siyaset)

Sn. Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda Akşener’in Rize’de maruz kaldığı saldırıya ilişkin olarak:

“Nerede nasıl adım atılacağını iyi bilmek lazım. Burası Rize. Rize'nin uşağına bu şekilde hakaret edip, Netenyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacağı budur. Gelin hanıma çok ileri gitmeden ders verdiler…” Dedi.

Tabi çok sert bir konuşmaydı.

Bunu dinleyen milyonların yüreğinden geçen ürperti benim de geçti. “Eyvah Eyvah! Şimdi ortalık ayağa kalkar özellikle 81 İlin Teşkilatları ve husussan Tekirdağ İl Başkanlığı ortalığı koparırlar” dedim.

Niye olmasındı. Hazır top ayağa gelmiş, İlçe yönetim kurulları, yedekleri, milletvekili aday adayları, kurucu üyeler, muhibbanlar vs. Toplamda en az 500 kişi klavye başına geçer bütün gece uyumadan ortalığı inletirler ve o top mutlaka kaleye girer diye umdum.

Hatta, sosyal medyada kınamalarla yetinilmeyeceğini, hızlıca 11 ilçe başkanı imzasıyla il başkanlığı sert bir basın açıklama yaparak kararlı duruş göstereceklerini tahmin ettim. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanına göre bu hareketin adı, “Cesurlar Hareketi” idi.

Ben böyle düşünerek, umarak gece saat 02.00’ ye kadar sosyal medya fırtınası ha esti ha esiyor diye beklerken kocaman bir sessizlikle karşılaştım.

Hiç mi hareket olmadı?

Hayır, oldu: Milletvekili Enez Kaplan yaklaşık 1 ay evvel yapıldığını tahmin ettiğim, Akşener’ in “Ant olsun, şart olsun, ha bakalım: El mi yaman bey mi yaman” konuşmasını servis etmiş.

Olmadı sayın teşkilat, hiç olmadı...

Siz önünüze gelen her uygun pası avuta gönderirseniz sonunda tabi ki Fenerbahçe şampiyon olamaz, böyle giderse de hiç olmayacaktır.

Anlaşılıyor ki yük tamamen TBMM grubunda, yük tamamen Akşener’ in şahsi omuzlarında... 

Ha! Tekirdağ İl Yönetim kurulunda sağdan say 5, soldan say 5 kadının özel çabalarını bir tarafa koyuyorum. Bir de Şencan’ ı rahmetle anıyorum, sağ olsaydı uyku girmez tüm gece mesaj atardı.

Özetin, özeti: Onlar da olmasaymış…(?)

NOT: Sayın Erdoğan kendi teşkilatının da, rakip parti teşkilatlarının da nabzını her zaman çok çok iyi ölçebiliyor ve ona göre ayar veriyor. 20 senedir daha napsın? Öğrenciler tembel kardeşim, napsa uyandıramıyor bir türlü!

 
Etiketler: EYVAH,, EYVAH, DEDİM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı