MALKARA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MALKARA 03.02.2021 - 14:23, Güncelleme: 30.03.2022 - 17:14
 

MALKARA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 2 Şubat 2021 Salı günü saat 15.00'de Şubat Ayı Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye Düğün Salonunda Malkara Belediye Meclis Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.
  Şubat Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından Belediye Düğün Salonunda açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı. Toplantıya maske ile gelen meclis üyelerinin ateşleri ölçülürken, Meclis Toplantısı sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirildi. Gündemin 1. maddesinde yer alan Kozyörük kat sayı belirlenmesi hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 2. maddesinde yer alan Kredi Yolu ile Borçlanma hakkındaki Plan Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 3. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclisin Tatil Edilecek Ayın Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 4. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünü Malkara Vergi Dairesi Müdürlüğü Takdir Komisyonuna 2 asil 2 yedek Üye Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü. Yapılan seçim ile Hüseyin Vasfi Güner ve Gökhan Doğan Asil Üyeliğe, Bahadır Uysal ve Mehmet Erdem Yedek Üyeliğe seçildiler. Gündemin 5. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Eken Kışlası Yükseklik Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 6. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Başar Kışlası Yükseklik Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 7. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Izgar 487 Parselde Uygulama İmar Planı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 8. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Izgar 1258 Parselde Uygulama İmar Planı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 9. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kırsal Mahalle Tespiti hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna ve Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 10. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 346 Ada, 64 Parsel Plan Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin 11. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Takas-Devir hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.
Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 2 Şubat 2021 Salı günü saat 15.00'de Şubat Ayı Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye Düğün Salonunda Malkara Belediye Meclis Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.
 

Şubat Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından Belediye Düğün Salonunda açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.

Toplantıya maske ile gelen meclis üyelerinin ateşleri ölçülürken, Meclis Toplantısı sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirildi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Kozyörük kat sayı belirlenmesi hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Kredi Yolu ile Borçlanma hakkındaki Plan Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclisin Tatil Edilecek Ayın Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünü Malkara Vergi Dairesi Müdürlüğü Takdir Komisyonuna 2 asil 2 yedek Üye Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Yapılan seçim ile Hüseyin Vasfi Güner ve Gökhan Doğan Asil Üyeliğe, Bahadır Uysal ve Mehmet Erdem Yedek Üyeliğe seçildiler.

Gündemin 5. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Eken Kışlası Yükseklik Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Başar Kışlası Yükseklik Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Izgar 487 Parselde Uygulama İmar Planı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Izgar 1258 Parselde Uygulama İmar Planı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kırsal Mahalle Tespiti hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna ve Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 346 Ada, 64 Parsel Plan Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Takas-Devir hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tekirdaginsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.