“Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m”

SİYASET 20.08.2022 - 12:25, Güncelleme: 20.08.2022 - 12:25
 

“Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m”

Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikasını eleştirerek;” “Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m” dedi.
Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikasını eleştirerek;” “Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m” dedi. Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Ekonominin kötü durumda olduğunu ve bu sorunu üreterek aşacaklarını da ifade eden Miran, şunları kaydetti;” Evet Yeni partimizin yeni sloganı bu. Yeter artık söz Milletindir. Sloganıyla doğan bu parti artık her şey üretimdir diyor. Tarımda ve sanayide üretmezsek hiçbir yere varamayız. Oysa son 20 yılda her tür üretimimiz geriledi. Tarımda artık kendi kendine yeten bir Ülke değiliz. Fabrikalarımız satıldı. Ülkemizin bir çok statejik ürününü dışardan almak zorundayız. İhracatımız arttı ama ithalatımız daha da arttı. Cari açığımız çok daha büyük oranlara yükseldi. Paramızın değeri her geçen gün düşüyor. Bunlara muhakkak dur deme zamanı geldi. Merkez sağın tek adresi Demokrat partidir. Bir çok parti merkez sağı savunuyor ama bunun mümkün olmadığını biliyorlar. Türkiye’de bugün Kırat’ın girmediği aile yok gibidir. Hastalıkla birlikte tüm Dünya’da tarım ve hayvancılığın önemi çok daha fazla anlaşıldı ama maalesef Ülkemizde bırakın önemi anlaşılmasını daha fazla önemsizleştiriliyor. Şu günlerde Trakya’da ve Ülkemizin bir çok yerinde Çayır Tırtılı İstilası ayçiçeklerimizi maf etmiştir. Burada Devlet’in arıları öldürmeyen ilaçla donlarla veya uçak kullanıp bütün alanlar ilaçlanmalıydı. Ama lafla işi geçiştirmeye çalıştılar. Yağ açığımız 2 Milyon ton. Hiç böyle bir durum varken bu konu kendi haline bırakılır mı? Hayvancılığımızı bitirdiler. Yem fiyatının süt fiyatını geçtiği bir Ülkede asla hayvancılıkta ilerleyemeyiz. Dışarıdan hayvan alımını tamamen kesmeliyiz. Hayvanı kendimize yetiştirmeliyiz. Bizim yetiştirdiğimiz hayvan hem daha verimli hem de daha sağlıklı olur. Tarım kredi kooperatifleri marketçiliğe soyundurdular. Oysa tarım Kredi Kooperatifleri çiftçiye hizmet etmelidir. Bu çok yanlış bir işitir. Kooperatifin sahibi çiftçilerdir. Ortaklardan kesilen öz sermayeler ile Tarım Krediler büyük bir ekonomik güç olmuştur. Bırakın çiftçiye karşı hizmetlerini yapsın. Gübre versin, tohum versin, yem versin. Zirai alet ve ekipman versin. Hayret ediyorum. Tarım Kredi kooperatiflerinin yönetim kurulu yok mudur? Ama Demokrat parti Geçmişte olduğu gibi Türk Tarımını layık olduğu yere getirecektir. Geçmişte yaptık yine yapacağız. Demokrat Parti Türkiye’nin çimentosudur olmazsa olmaz. Allah utandırmasın Millet İttifakı ile iktidara geleceğiz. Her şey değişecek”.”
Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikasını eleştirerek;” “Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m” dedi.

Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikasını eleştirerek;” “Üretmezsen Tükenirsin Türkiye’m” dedi.

Demokrat Parti Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Miran, Hükümetin tarım politikaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Ekonominin kötü durumda olduğunu ve bu sorunu üreterek aşacaklarını da ifade eden Miran, şunları kaydetti;” Evet Yeni partimizin yeni sloganı bu. Yeter artık söz Milletindir. Sloganıyla doğan bu parti artık her şey üretimdir diyor. Tarımda ve sanayide üretmezsek hiçbir yere varamayız.
Oysa son 20 yılda her tür üretimimiz geriledi. Tarımda artık kendi kendine yeten bir Ülke değiliz. Fabrikalarımız satıldı. Ülkemizin bir çok statejik ürününü dışardan almak zorundayız. İhracatımız arttı ama ithalatımız daha da arttı. Cari açığımız çok daha büyük oranlara yükseldi. Paramızın değeri her geçen gün düşüyor. Bunlara muhakkak dur deme zamanı geldi.
Merkez sağın tek adresi Demokrat partidir. Bir çok parti merkez sağı savunuyor ama bunun mümkün olmadığını biliyorlar. Türkiye’de bugün Kırat’ın girmediği aile yok gibidir.
Hastalıkla birlikte tüm Dünya’da tarım ve hayvancılığın önemi çok daha fazla anlaşıldı ama maalesef Ülkemizde bırakın önemi anlaşılmasını daha fazla önemsizleştiriliyor.
Şu günlerde Trakya’da ve Ülkemizin bir çok yerinde Çayır Tırtılı İstilası ayçiçeklerimizi maf etmiştir. Burada Devlet’in arıları öldürmeyen ilaçla donlarla veya uçak kullanıp bütün alanlar ilaçlanmalıydı. Ama lafla işi geçiştirmeye çalıştılar. Yağ açığımız 2 Milyon ton. Hiç böyle bir durum varken bu konu kendi haline bırakılır mı?
Hayvancılığımızı bitirdiler. Yem fiyatının süt fiyatını geçtiği bir Ülkede asla hayvancılıkta ilerleyemeyiz. Dışarıdan hayvan alımını tamamen kesmeliyiz. Hayvanı kendimize yetiştirmeliyiz. Bizim yetiştirdiğimiz hayvan hem daha verimli hem de daha sağlıklı olur.
Tarım kredi kooperatifleri marketçiliğe soyundurdular. Oysa tarım Kredi Kooperatifleri çiftçiye hizmet etmelidir. Bu çok yanlış bir işitir. Kooperatifin sahibi çiftçilerdir. Ortaklardan kesilen öz sermayeler ile Tarım Krediler büyük bir ekonomik güç olmuştur. Bırakın çiftçiye karşı hizmetlerini yapsın. Gübre versin, tohum versin, yem versin. Zirai alet ve ekipman versin. Hayret ediyorum. Tarım Kredi kooperatiflerinin yönetim kurulu yok mudur?
Ama Demokrat parti Geçmişte olduğu gibi Türk Tarımını layık olduğu yere getirecektir. Geçmişte yaptık yine yapacağız. Demokrat Parti Türkiye’nin çimentosudur olmazsa olmaz.
Allah utandırmasın Millet İttifakı ile iktidara geleceğiz. Her şey değişecek”.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tekirdaginsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.